דף הבית / שירותים / קרן רווה רביד / קרן רווה רביד למצוינות ולמנהיגות חברתית

קרן רווה רביד

קרן רווה רביד למצוינות ולמנהיגות חברתית
פניה אישית
קרן רווה רביד למצוינות ולמנהיגות חברתית
 

קרן רווה רביד ואוניברסיטת חיפה, ייסדו בשנת 2007 קרן מלגות במסלול לתואר דוקטור, המשלבת מנהיגות חברתית ומצוינות אקדמית ביישובי הפריפריה.

בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה, תכנית המלגות מטפחת קבוצה איכותית של סטודנטים מהפריפריה המקבלים הכשרה בתחומי המנהיגות החברתית. התוכנית מתנהלת כמסלול לימודים מתואר ראשון ועד לתואר שלישי לקבוצת סטודנטים מצטיינים, הבאים מכל תחומי הלימוד.

מטרתה של התוכנית היא לספק לסטודנטים חניכה אקדמית אישית וסביבת לימוד נוחה, על מנת לטפח את שאיפות ההצטיינות האקדמית שלהם ואת כישורי המנהיגות החברתית שלהם מתוך שאיפה לטפח דור חדש של מנהיגים משכילים בעלי ערכים ומודעות חברתית.

תכנית המלגות מממנת את שכר הלימוד של הסטודנטים, במהלך כל לימודיהם – מתואר ראשון ועד תואר דוקטור - ונותנת מענקים מיוחדים למחיה או כתמריצים על הצטיינות בלימודים ותרומה חברתית מיוחדת. המימון לתוכנית זו מגיע מקרן רווה רביד, כסיוע מתמשך ואישי, מתורם לסטודנט, אחד או יותר. אופייה המיוחד של תכנית המנהיגות מאפשר מידה מגוונת של מעורבות מצד התורמים, החל מתרומה חד פעמית וכלה באימוץ סטודנט איכותי ובולט.

תרומתם החברתית של הסטודנטים מתבטאת בפעילות חברתית קהילתית של כ-4 שעות שבועיות, בנוסף להשתתפותם בפעילות הקבוצה לאורך השנה, בנושאי מנהיגות, ערכים ומצוינות. פעילות ייחודית זו נושאת ערך מוסף ייחודי ומעצבת אותם כמנהיגים.

מהבחינה האקדמית, הסטודנטים החברים בקבוצה נהנים מחניכה אקדמית אישית, ממרצה במחלקה בה הם לומדים, על מנת להבטיח את התקדמותם בלימודים. הסטודנטים מחויבים לשמור על רמת לימודים וציונים נאותה, במסגרת השאיפה למצוינות המלווה את הקרן ואת פעילותה.

במהלך שנת הלימודים תשע"ה, השתתפו בתכנית 43 סטודנטים. מתוכם, 26 סטודנטים מצטיינים הלומדים בחוגים שונים של הפקולטה למדעי הרוח השתתפו ב"תכנית אקדמיה פרקטיקה", ועוד 17 סטודנטים הלומדים בפקולטות שונות לקחו חלק ב"תכנית מנהיגות רווה-רביד". בכל שנה, נבחרים להשתתף בתוכנית סטודנטים מצטיינים מהפריפריה, שיצטרפו לתוכנית ארוכת הטווח בשנים הבאות.

להגשת מועמדות לקרן או ולפרטים נוספים, ניתן לפנות למדור מעורבות חברתית בדיקאן הסטודנטים באוניברסיטת חיפה.

 

 

 

 

לדף הקודם