דף הבית / שירותים / מיסים / מאמרים / מס הכנסה / פיצויים עקיפים לנפגעי "צוק איתן"

מס הכנסה

פיצויים עקיפים לנפגעי "צוק איתן"
פניה אישית

בתאריך 15/07/2014 הנחה  שר האוצר יאיר לפיד את רשות המיסים לגבש תכנית אשר תיתן מענה לפגיעה הכלכלית עקב המבצע בעזה. המתווה המתגבש ישען בעיקרו על תכנית הפיצויים אשר ניתנה בעבר בעקבות מבצע "עמוד ענן".

בתכנית הפיצויים המתגבשת ישנם שלושה מסלולי פיצויים :

  1. מסלול שכר  מעסיק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים, שלא הגיעו לעבודתם בהתאם להנחיות פיקוד העורף. כמו כן, הפיצוי יינתן עבור עובד שנעדר ממקום עבודתו בשל השגחה על ילדיו שמתחת לגיל 14, עקב סגירת מוסדות חינוך בהתאם להנחיות פיקוד העורף (הפיצוי מתייחס רק לאחד מההורים). הפיצוי יהיה בגובה 132.5% משכר הבסיס של העובד.

  2. מסלול מחזורים בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של העוסק למע"מ (חד חודשי או דו- חודשי). הנוסחה תכלול השוואת המחזור העסקי בהתאם לשיטת הדיווח כאמור, לעומת תקופה מקבילה אשתקד.

  3. מסלול הוצאות בעל העסק יוכלו להגיש בקשת תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בתקופה הרלבנטית. סקטורים ייחודים זכו בפתרונות.

על פי הפרסומים הנוכחיים, צפוי כי תכנית הפיצויים שתגובש תיתן מענה לעסקים שנפגעו במהלך ימי מבצע "צוק איתן" והפועלים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה.


נשמח לענות לכל שאלה במידת הצורך,

 

בברכה,

מחלקת המסים

רווה רביד ושות', רואי חשבון

 

 

לדף הבא